Przydatne maszyny w każdym ogrodzie

przez | 17 lipca 2019

Ogrodnictwo cieszy się ogromną popularnością wśród wielu ludzi. Dla niektórych jest to wręcz prawdziwa pasja. Trudno jednak wyobrazić sobie pracę w ogrodzie bez odpowiednich narzędzi i maszyn. Warto zatem wiedzieć jakie sprzętu nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie.

Kosiaka

Kosiarka to urządzenie, które znajduje się chyba w niemal każdym ogrodzie. Jest to maszyna ogrodnicza służąca do koszenia trawy, a także innych roślin zielonych. Co ciekawe, na rynku dostępne są trzy rodzaje kosiarek. Mowa tu kosiarkach trawnikowych, rolniczych oraz wysięgnikowych. Kosiaki trawnikowe obecne są niemal w każdym ogrodzie. Służą do koszenia trawy przed domem czy w ogródku działkowym. Wśród kosiarek trawnikowych wyróżnić można kosiarki spalinowe oraz elektryczne. Jak można się domyśleć, kosiarki spalinowe napędzane są paliwem. Ich plusem jest brak konieczności do podłączania do stałego źródła prądu. Wiele nowoczesnych kosiarek posiada także funkcję jednoczesnego zbierania skoszonej trawy oraz także pozwala na regulację wysokości koszonej trawy.

Glebogryzarka

Wymieniając maszyny ogrodnicze nie można zapomnieć o glebogryzarce. Dziś na szczęście wiele czynności można wykonać przy użyciu specjalnej maszyny, a nie ręcznie łopatą. Glebogryzarka służy do przekopywania i spulchniania ziemi. Jest to maszyna, którą wykorzystuje się przede wszystkim, jeśli w swoim ogrodzie posiada się trudną glebę, zbitą i gliniastą.

Motopompa

Często wykorzystywana maszyna ogrodnicza to także motopompa. Jest to urządzenie, które służy do przepompowywania wody. W ogrodach najczęściej wykorzystywana jest do nawadniania roślin. Motopompę można także wykorzystać w odwrotny sposób. Np. po zalaniu terenu urządzenie to można zastosować do przepompowania wody poza teren ogrodu.

Agregat prądotwórczy

Na koniec warto jest wspomnieć jeszcze o agregacie prądotwórczym. Jest to maszyna ogrodnicza, która stanowi samodzielne źródło prądu. Idealna w ogrodzie, do którego nie jest doprowadzony stały prąd. Jest to urządzenie, które wykorzystać można do zasilana różnych urządzeń elektrycznych w ogrodzie. Choćby lamp dla oświetlenia ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *