Czym się kierować wybierając części do ciągników?

przez | 13 czerwca 2019

Wraz z upływem czasu, każdy ciągnik zaczyna ulegać awariom. Czasem wystarczą zwykłe naprawy. Jednak często konieczny jest zakup nowych części. Rynek oferuje ich szeroką gamę. Dlatego warto jest wiedzieć, czym się kierować przy ich wyborze.

Części oryginalne czy zamienniki?

Na rynku zakupić można oryginalne części do ciągników lub ich zamienniki. W wielu sytuacjach dużo bardziej opłaca się zakupić zamienniki. Przede wszystkim dlatego, iż są one zdecydowanie tańsze od ich oryginalnych odpowiedników. Co ważne, mimo niższej ceny nie odbiegają one jakością. Są równie dobre i wytrzymałe jak części oryginalne. Dodatkowo na sklepach z częściami do ciągników oferta zamienników jest dużo szersza. Oznacza to, że wiele części można zakupić niema od ręki. Inaczej bywa z częściami oryginalnymi. W tym przypadku trzeba czasem liczyć się na dość długi czas oczekiwania. Co ważne, na zamienniki także udzielana jest gwarancja. Zaletą części oryginalnych jest jednak z pewnością to, iż są one idealnie dopasowane do danej maszyny.

Gdzie dokonać zakupu?

Części do ciągników zakupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Zaletą sklepów internetowych jest to, iż nie trzeba ograniczać się jedynie do sklepów polskich. Części można równie dobrze sprowadzić z zagranicy. Zwłaszcza jeśli znajdzie się tam części, których brakuje w polskich sklepach lub oferta cenowa będzie atrakcyjniejsza. Przed dokonaniem zakupu pamiętać należy, aby dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danej części. Wszystko po to, aby nie okazało się, że zakupiona część nie będzie do końca pasować do posiadanego ciągnika.

Gwarancja

Niezależnie od tego jakie części do ciągnika się kupuje, czy są to części oryginalne czy zamienniki, zawsze należy zwrócić uwagę czy producent oferuje gwarancję na sprzedawane części. Ważne jest także to, co dokładnie obejmuje gwarancja. Wszystko po to, aby zabezpieczyć się przed sytuacją, w której dopiero co zakupiona część ulegnie uszkodzeniu, a gwarancja nie będzie obejmowała jej naprawy na koszt producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *